Drobny gest, wielka zmiana

Drobny gest, wielka zmiana

Ślad po naszej wiosennej wizycie na Sri Lance zostanie na długo i będzie to ślad, z którego możemy być dumni. Nasz klient, dla którego organizowaliśmy wyjazd, zaproponował lokalnej szkolnej społeczności wspaniały gest, skierowany do dzieci.

W jednej z odwiedzonych wiosek w Habarana dzieci nie miały szkolnej toalety. Podczas podróży inspekcyjnej usłyszeliśmy, że największym marzeniem nauczycieli jest stworzenie dzieciom warunków, w których mogłyby podczas szkolnych zajęć dbać o higienę. Czy toaleta z bieżącą wodą jest czymś niezwykłym? W odwiedzonej przez nas szkole tak! Przedzieranie się przez dżunglę w czasie przerwy zostało – dzięki naszej wyprawie – zastąpione szybkim i wygodnym przejściem do nowej, murowanej toalety z bieżącą wodą. Uczestnicy marcowej wyprawy przekazali dzieciom również drobne upominki – książki, piłki do gry, przybory szkolne.

Rodzice uczniów, w ramach podziękowania, zaprosili naszych gości na tradycyjny, własnoręcznie przygotowany poczęstunek. Niektórzy z nas się wzruszyli, inni obiecali wrócić…

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszej wizyty w szkole i z placu budowy toalet. Dzięki temu gestowi codzienne funkcjonowanie kilkudziesięciu uczniów stało się prostsze. Wierzymy, że takie pozornie drobne gesty mają moc zmieniania świata wokół nas na lepsze.