Extreme Trophy Selection – jak zbudować most

Extreme Trophy Selection – jak zbudować most

Dla międzynarodowego zespołu firmy naszego Klienta zorganizowaliśmy wiosenne zmagania z przyrodą, przeszkodami terenowymi i napędem na 4 koła. Na południu Polski, na udostępnionych nam specjalnie na okoliczność rajdu przeprawowego Extreme Trophy Selection poligonach wojskowych ponad 60 osób miało do pokonania nietypową trasę.

Zamiast poruszania się po korytarzach biurowców, do czego uczestnicy byli najbardziej przyzwyczajeni, zaproponowaliśmy krótkie odcinki specjalne przez wodę, trudne leśne tereny i bagna. W wielogodzinną trasę ruszyła kolumna 20 aut 4×4 wyposażonych w specjalistyczny sprzęt do radzenia sobie w trudnych warunkach. O pozycji w rankingu decydowało efektywne zaliczenie wszystkich prób terenowych. Na trasie przejazdu każda z załóg miała do zaliczenia próby, których przejście możliwe było tylko dzięki współpracy całego zespołu. Takim zadaniem była na przykład budowa mostu z bali, wspólnego dla wszystkich załóg, bez zbudowania którego nie można było ukończyć trasy. Budowa mostu miała też wymiar symboliczny i była elementem programu integracyjnego.

Strome zjazdy, podjazdy, trawersy, bagna, rowy, jary, duże tempo, konieczność dotarcia do określonych punktów w wyznaczonym czasie to dla osób na co dzień niezwiązanych z off-roadem świetna okazja do zdobycia nowych umiejętności i sprawdzenia się w zupełnie niecodziennych realiach. Na zmęczonych, często bardzo ubłoconych, ale uśmiechniętych i dumnych z siebie uczestników na mecie czekał szampan, nagrody i piękne słońce.