Hiszpańska Galicja

Hiszpańska Galicja

Niedawno mieliśmy okazję odwiedzić mało znany zakątek Hiszpanii. Mowa o prowincji Galicja, położonej na północno-zachodnim „rogu” półwyspu Iberyjskiego.

Pagórkowaty krajobraz, ocean wdzierający się tak głęboko w ląd, że laik nie zgadnie czy patrzy na morze czy na jezioro, skały, soczysta zieleń to charakterystyczne cechy tutejszych krajobrazów. Jeśli dodać do tego, że tradycyjny instrument regionu to dudy, można chwilami ulec złudzeniu, że jesteśmy w Szkocji. Kontakty między tymi rejonami od pradawnych dziejów są naukowo udowodnione.

Najważniejszym obiektem turystycznym w rejonie jest katedra w Santiago de Compostella, gdzie kończy się słynny szlak św. Jakuba. Pielgrzymkę uznaje się za „zaliczoną”, jeżeli piechur pokona co najmniej 100 km pieszo w drodze do Santiago. Szlaków jest kilka, całkowita długość każdego z nich sięga kilkuset kilometrów.

Najpiękniejsze miasto regionu to niewątpliwie nadmorska Korunia, niepodobna do żadnego innego miasta w Hiszpanii dzięki charakterystycznym białym werandom-balkonom dobudowanym do kilkupiętrowych budynków.

Rejon słynie też z doskonałych owoców morza. Można tu spróbować ślimaków morskich i małży przeróżnych gatunków i odmian.

Zapraszamy na incentive w hiszpańskiej Galicji!