Jedyne w swoim rodzaju

Jedyne w swoim rodzaju

Jednym z tropów, jakim podążaliśmy z naszą grupą z branży ubezpieczeniowej po RPA były winnice i jedyne w swoim rodzaju południowoafrykańskie wina.

Przygodę z winami przylądkowymi rozpoczęliśmy w jednej ze wspaniałych winnic, mogącej poszczycić się ponad 300 letnią tradycją uprawy winorośli. Degustowaliśmy wiele szlachetnych gatunków wina, spacerowaliśmy po przepięknym terenie i zostaliśmy zaproszeni na nietypową przejażdżkę po terenie upraw w specjalnych traktorach wykorzystywanych w tutejszych winnicach.

Przez cały dzień zwiedzaliśmy region słynącego z produkcji win Cape Winelands, będący najstarszym obszarem uprawy winorośli w RPA. Pierwsze plantacje założył tu w 1652 r. Jan van Riebeeck, pierwszy gubernator kolonii i założyciel Kapsztadu. Obszarem najlepszym dla winorośli okazało się zachodnie wybrzeże (okolice Kapsztadu), gdzie łączą się wpływy gorącego i suchego klimatu zwrotnikowego oraz chłodniejszego, wilgotnego klimatu oceanicznego, dzięki czemu wina południowoafrykańskie są jedyne w swoim rodzaju. Łączą one najlepsze cechy tych z Francji oraz z Nowego Świata, co mieliśmy okazję sprawdzić.

Lunch i relaks w formie pikniku w pięknym otoczeniu kolonialnej zabudowy winnicy – to doświadczenie jedyne w swoim rodzaju!

Degustacja wyjątkowych, przylądkowych win? Zapraszamy na incentive do RPA.