W Hong Kongu z Haxelem!

W Hong Kongu z Haxelem!

Znajdujący się na wschodnim wybrzeżu Chin, nad Morzem Południowochińskim, Hong Kong, aczkolwiek mały, jest niewątpliwie wielką dumą Chin ze względu na swoją atrakcyjność oraz przepych.

Miasto położone jest na stałym lądzie oraz na wielu wysepkach, z których można wyróżnić dwie główne: Hong Kong i Lantau. Pierwsza z nich to skupisko wielkich nowoczesnych biurowców i bloków, których prawdziwy urok można podziwiać późnym wieczorem z Alei Gwiazd znajdującej się na stałym lądzie po przeciwnej stronie wyspy.

Tysiące mieniących się, kolorowych neonów rozmieszczonych na tych potężnych kolosach tworzą naprawdę niesamowity widok i są jedną z głównych atrakcji turystycznych miasta. Przepiękna panorama wyspy towarzyszy nieprzerwanie podczas spaceru wzdłuż Alei Gwiazd i rejsu łodzią po Zatoce Wiktorii. Taki rejs jest główną atrakcją turystyczną Hong Kongu, a jego sława wynika przede wszystkim z nieziemskich widoków – szczególnie nocą – na wielobarwne, oświetlone neonami wieżowce. Co wieczór odbywają się tutaj pokazy laserów, które przyciągają w te okolice tłumy.